Vi samarbejder med en række partnere indenfor SaaS Cloud og hardware til læringsteknologi og videoproduktion:

De fem læringsteknologier

Førende videoplatform til virksomheder og universiteter. Med Panopto kan alle skabe og dele professionelle videoer on-demand sikkert.
Du finder mere om Panopto her.

Elai er en AI-videogenerator, der giver dig mulighed for at generere interaktivt videoindhold med menneskelige avatarer bare ud fra tekst.
Du finder mere om Elai her.

Make your videos click! Med hihahos brugervenlige videoplatform kan alle lave interaktive uddannelsesvideoer.
Du finder mere om hihaho her.

En platform til at skabe engagement via online afstemninger. Med Vevox engagerer du dine deltagere gennem ordskyer, quiz og debat.
Du finder mere om Vevox her.

D2L Brightspace er et brugervenligt Learning Management System, der er nemt at gå til, uanset om du er på din tablet, mobil eller computer. Som studerende kan man tage en quiz eller læse en tekst færdig på mobilen. Derudover kan Brightspace-appen også hjælpe de studerende med at holde overblik og være on-track med læsningen. Se mere om D2L Brightspace her.